На Андрія

Дата: 20.12.2020 21:32

Фото без описуТринадцятого грудня в ОЗ "Степанська ЗОШ І-ІІІ ст." - День святого Андрія Первозванного. Дівчата цієї ночі проводять вечорниці та ворожать, щоб дізнатись свою долю. В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Вже кілька днів до того, себто 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили...

11 грудня у ЗЗСО "Кузьмівська гімназія" відбулося цікаве дійство "На Святого Андрія". Учениця 7-го класу Назарчук Дарина підготувала цікаве повідомлення про свято "Прикметам вір, але перевір". Цікаво та артистично зіграли сценку "Вечорниці на Андрія" Тонковська Ірина, Бородачев Михайло та Дудчик Ірина. Після завершення заходу всі смакували калитою.