Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення виконавчого комітету Степанської селищної ради «Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на публічну інформацію»

1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Проект рішення виконавчого комітету Степанської селищної ради «Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на публічну інформацію» (далі – проект рішення) підготовлено з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) щодо реалізації громадянами гарантованого державою права на доступ до публічної інформації, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.11 № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

2. Визначення цілей державного регулювання

Проект рішення розроблено з метою забезпечення прозорості і відкритості в діяльності Степанської селищної ради та унормування механізму відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, яка знаходиться у розпорядженні селищної ради та її виконавчих органів.

Проект рішення є нормативно-правовим актом, який спрямований на затвердження Норм на рівні економічно-обґрунтованих та дає можливість правомірного їх застосування виконавчими органами селищної ради.

3. Альтернативні способи досягнення цілей

Перший спосіб – залишити чинне регулювання без змін, що призведе до прогалин в нормативно-правових актах у частині врегулювання зазначених відносин.

Другий спосіб – прийняття рішення, що є оптимальним способом досягнення цілей державного регулювання, оскільки  відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання або друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. Водночас відповідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

4. Механізм і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття регуляторного акта

Проектом рішення затверджується Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію (далі – Порядок).

Розроблення рішення виконкому селищної ради, що аналізується, здійснюється за принципами:

а) законності;

б) гласності (відкритості та загальнодоступності);

в) колегіальності;

г) урахування пропозицій;

д) економічної та юридичної обґрунтованості, тощо.

Як показав досвід, ступінь ефективності правового регулювання є достатньо високим, що обумовлюється характером засобу вирішення проблеми. Це забезпечить об'єктивний підхід при визначенні норм відшкодування витрат на копіювання та друк.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта

Впровадження регуляторного акта дасть змогу Степанській селищній раді, її виконавчим органам та фізичним і юридичним особам виконувати вимоги Закону щодо встановлення розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, яка знаходиться у володінні Степанської селищної ради та її виконавчих органів.

До негативних обставин, які можуть впливати на виконання вимог рішення виконкому, що аналізується, можна віднести:

• недотримання громадянами та підприємствами рішення виконкому селищної ради, що аналізується, в частині порушення платіжної дисципліни;
  • зміна законодавства, прийняття на державному рівні інших умов визначення норм відшкодування за копіювання та друк.

Разом з тим, прийняття рішення виконкому «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат» зобов’язує суб’єктів господарювання та фізичних осіб виконувати встановлені ним вимоги.

Здійснення контролю за дотриманням зазначеного рішення має здійснюватися систематично.

6. Очікувані результати прийняття акта:

Очікувані результати від прийняття запропонованого акта:

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Орган місцевого самоврядування

Додаткових витрат не потребує

Громадяни та суб’єкти підприємницької діяльності

Потребує незначних додаткових фінансових витрат та часових витрат на оплату та отримання інформації за запитом

Можливість отримати публічну інформацію, яка знаходиться у розпорядженні Степанської селищної ради та її виконавчих органів в повному обсязі.

7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акту

Оскільки регуляторний акт розроблено на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», його дія поширюється на необмежений термін і обмежується дією Закону.

8. Показники результативності акту

Внаслідок упровадження регуляторного акта місцевий бюджет частково зменшить видатки на надання публічної інформації.

Показники результативності регуляторного акта:

• розширення матеріально-технічної бази для надання доступу до публічної інформації;
  • зменшення термінів надання інформації.

Відстеження результативності регуляторного акту в разі його прийняття буде здійснюватися  виконавчим комітетом Степанської селищної ради.

9. Економічний і соціальний ефект

Впровадження проекту рішення виконкому міської ради не потребує капіталовкладень та виділення коштів з місцевого бюджету.

10.Зауваження та пропозиції надсилаються на адресу розробника регуляторного акту:

поштова адреса: 34560, Рівненська область, Сарненський район, смт. Степань, м-н Незалежності, 1, відділ бухгалтерського обліку та звітності.

електронна адреса: stepan_byx@ukr.net

телефон: +380975773331