Відбулося засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

Дата: 28.01.2021 19:50

Сьогодні голова Степанської ТГ Петро КРОТ  взяв участ у засіданні Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

Було обговорено низку питань, особливо актуальних в умовах реформування системи територіальної організації влади. Зокрема йшлося про:

????соціальний захист учасників АТО/ООС, інших категорій учасників бойових дій, а також про особливості надання соціальних послуг в умовах реформування місцевого самоврядування.

????У ході заходу важливе питання порушив депутат обласної ради

Олександр Дехтярчук

, розповівши про можливості залучення до громад коштів державного бюджету у вигляді субвенцій та дотацій. Безперечно, цими можливостями потрібно скористатися максимально.

????Йшлося й про доволі резонансну тему оздоровлення та відпочинку дітей в умовах реформування системи територіальної організації влади. Лист з проханням погодити програми щодо оздоровлення та передбачити їхнє фінансування надіслано до територіальних громад раніше. Натомість зі свого боку будемо також вживати заходів, щоб передбачити в обласному бюджеті кошти на оздоровлення. Але важливо, щоб це був рух назустріч один одному, а не перекладання обов’язків.

????Про забезпечення права громадян на інформацію та на звернення розповів Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області

Andrii Prepodobnyi

. У цій сфері в громадах повинні працювати особливо чітко, забезпечуючи якісну комунікацію.

????Наостанок президент «Української кооперативної федерації»

Михайло Корилкевич

презентував проєкт «Сімейні молочні ферми». Зараз на Рівненщині діє вже шістнадцять сімейних молочних ферм. До слова, першу таку ферму відкрили у Здолбунівському районі. Тому, ще працюючи на посаді голови Здолбунівської РДА, переконався, що цей проєкт є дієвим, а сімейні ферми справді розвиваються швидко та ефективно