Як підготувати до школи дитину з особливими освітніми потребами

Дата: 20.05.2021 22:43

Окреслимо фактори, на які варто звернути увагу батькам дітей з особливими освітніми потребами:

1.Не такий важливий вік, як рівень фізичного, інтелектуального та психо-емоційного розвитку дитини.

Не варто поспішати та віддавати дитину до школи лише тому, що їй виповнилося 7 років. Рекомендуємо визначити, чи справді дитина готова до шкільного життя. В цьому вам допоможе психолог.

2.Об’єктивно оцінюйте можливості дитини.

Батькам дітей з ООП варто враховувати особистісні якості дитини, рівень її розвитку, комунікативні здібності та багато інших особистісних факторів перед тим, як зробити вибір закладу освіти. Саме такий підхід забезпечить повноцінне навчання, що спиратиметься на сильні сторони розвитку дитини.

3.Уміння та навички дитини.

Перед походом до школи дитина повинна уміти:

- самостійно пересуватися (при необхідності за допомогою спеціального обладнання чи пристроїв);

- спілкуватися, уміти висловити свої потреби (при необхідності за допомогою засобів альтернативної комунікації);

- дотримуватись елементарних правил гігієни (при необхідності за допомогою дорослого (тьютора);

- сприймати інформацію та концентрувати увагу для роботи в групі (при необхідності за допомогою спеціального обладнання).

Перший клас – це в будь-якому випадку стрес для дитини, адже змінюється звичний для неї графік та оточення.

Щоб мінімізувати стрес і налаштувати дитину на зміни, потрібно пояснити, в чому саме вони полягають.

Дітям з ООП іноді може знадобитися більше часу на усвідомлення та звикання до нової ситуації.

Тому радимо розпочати підготовку завчасно: показати заклад, де дитина навчатиметься, прогулятися на шкільному подвір’ї, поспостерігати за учнями, які прямують до школи, звернути увагу на атрибутику школярів (форма, рюкзак тощо).

Важливо кожного дня по-троху розповідати про шкільне життя – розглядати книжки про школу, дивитися мультфільми тощо.

З візуальними образами та підказками, дитина з ООП легше прийме зміни та піде до першого класу без стресу й тривоги.