ПОЛОЖЕННЯ про відкритий фольклорно-етнографічний фестиваль Степанський різдвяний зорепад (дистанційний)
ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий фольклорно-етнографічний фестиваль
Степанський різдвяний зорепад
(дистанційний)
УВАГА!
У 2022 році через загрозу спалаху захворювань на коронавірусну інфекцію (COVID-19), у зв’язку з карантинними обмеженнями і забороною проведення масових заходів, фестиваль буде проходити дистанційно
Українська традиція святкування Різдва сягає давніх-давен і несе в собі багатий пласт культури нашого народу. Диво-красу, світло і благодать приховує в собі це свято: коляда з зіркою і Різдвяний Вертеп, запашна кутя і дідух на покуті, 12 страв і вся родина за Святою вечерею. Зберегти ці традиції зможемо лише передавши їх молодому поколінню.
Празник Різдва Христового відіграє особливу роль у релігійно-духовному житті кожної людини. Різдвяні традиції українського народу особливо підкреслюють велич приходу у світ Божого Сина, котрий своєю присутністю серед нас з’єднав Небо із Землею. У кожній християнській родині святкування Різдва супроводжується не лише релігійно-духовними переживаннями, але й багатими українськими християнськими традиціями: колядками, щедрівками, вертепами тощо.
І. Засновники та організатори Фестивалю
Засновниками та організаторами фестивалю є Степанська селищна рада, КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді», громадська організація «Степанська».
ІІ. Мета Фестивалю
Фестиваль проводиться з метою розвитку українського мистецтва, відтворення, популяризації та збереження автентичних народних звичаїв, свят, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності.
ІІІ. Завдання Фестивалю:
-
збереження і популяризація традиційної народної культури;
-
пропаганда традиційної обрядовості;
-
привернення уваги широких кіл громадськості, засобів масової інформації до діяльності автентичних фольклорних колективів та сучасних мистецьких формувань, орієнтованих на популяризацію кращих музично-пісенних зразків народної творчості;
-
виявлення нових колективів, які розвивають у новітніх формах традиційну українську культуру;
-
посилення впливу традиційної народної культури на формування світогляду і духовності молодого поколінн;
-
залучення різних вікових груп населення до збереження та розвитку культурної спадщини українського народу.
ІV. Учасники Фестивалю
До участі у фестивалі запрошуються дитячі, юнацькі і дорослі фольклорні та фольклорно-етнографічні колективи. Вікові категорії: дорослі, дитячі.
V. Умови та порядок проведення Фестивалю
Фольклорно-етнографічний фестиваль «Степанський різдвяний зорепад» відбудеться 14 січня 2021 року в смт.Степань. Фестиваль є відкритим. В межах фестивалю буде проходити конкурс. Конкурс – БЕЗКОШТОВНИЙ. Виступи учасників оцінюють журі (персональний склад якого затверджується оргкомітетом). Переможцями вважаються колективи, які набрали найбільшу кількість балів за рішенням журі.
Оцінюються колективи за 10-бальною системою.
Для підтвердження участі потрібно надіслати заявку на
e-mail: sergey.gavrilyuk@ukr.net до 01 січня (включно) 2022 року.
Направлена заявка є підтвердженням прийняття умов проведення конкурсу. Організатори залишають за собою право на публікацію конкурсних відеоматеріалів на сайті Степанської ТГ, ФБ сторінці ГО «Степанська», ФБ сторінці КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді».
Підведення підсумків Конкурсу Журі визначає переможців у кожній віковій категорії (Гран Прі, І, II, ІІІ місця, спеціальний приз). Переможці нагороджуються дипломами та подарунками.
Дипломи та подарунки будуть надіслані на адреси вказані у заявках.
Для участі у Конкурсі необхідно надіслати заявку лише в електронному вигляді за формою у текстовому форматі (DOC, DOCX), згідно додатку 1, з посиланням на відеозапис власного виступу, завантаженого на YouTube-канал на електронну адресу: sergey.gavrilyuk@ukr.net
Відеоролик з конкурсним твором розмістити на YOUTUBE, натиснувши кнопку «ПОДІЛИТИСЯ», скопіювати посилання та вказати його у відповідному пункті заявки.
До заявки обов’язково додається кольорове фото колективу у графічному форматі (JPEG, JPG) належної якості.
Тривалість виступу колективів: до 10 хвилин.
Для підготовки і проведення Фестивалю створюється оргкомітет, до складу якого входять представники установ – організаторів, громадських організацій, спонсорів, меценатів за згодою.
Оргкомітет розробляє план заходів щодо підготовки і проведення Фестивалю та забезпечує його виконання, створює режисерсько-постановочну групу.
З метою участі у Фестивалі кожен колектив до 01 січня (включно) 2022 року надсилає на адресу оргкомітету (електронну) заявку на участь. В заявці міститься інформація про назву колективу, творчу характеристику колективу, прізвище ім’я та по батькові керівника колективу, вікову категорію учасників (дорослі, діти, дорослі і діти) та кількість учасників колективу.
VІ. Технічні вимоги до запису відео:
? зйомка робиться статичною камерою, з якісним чистим звуком, без шумів;
? допускається аматорський формат зйомки (смартфоном, планшетом тощо);
? запис робиться великим планом (добре видно очі, міміку, жести).
Колядки і щедрівки виконуються a-capella, допускається супровід музичними інструментами (баян, скрипка, сопілка, коза-бас тощо), не дозволяється виконання творів під фонограму +.
Посилання на відеофайл обов’язково повинно бути підписане: назва колективу, категорія (дорослий, дитячий), ПІБ керівника.
До конкурсу допускається відео у горизонтальному форматі екрану.
VІІ. Визначення та нагородження переможців Конкурсу.
Критерії оцінювання:
-
оригінальність, артистичність, вміння презентувати свій талант;
-
чистота інтонування;
-
культура виконавської і сценічної майстерності;
-
відповідність репертуару вокально-технічним та віковим особливостям;
-
якість музичного супроводу;
-
дотримання технічних вимог.
Всі учасники Фестивалю-конкурсу будуть нагороджені дипломи, та пам’ятними подарунками. Оприлюднення результатів конкурсу відбудеться 19 січня 2022 року на: сайті Степанської селищної ради, ФБ сторінці ГО «Степанська».
Склад журі:
-
голова журі фестивалю-конкурсу – завідувач науково-дослідного відділу нематеріальної спадщини Національного музею народної архітектури та побуту України – КУКЛІНА ІННА МИКОЛАЇВНА;
-
член журі фестивалю-конкурсу – заслужений майстер народної творчості України кавалер «Ордену княгині Ольги III ступеню», володар нагрудного знаку міністерства культури України «За збереження народних традицій», нагороджена відзнакою Верховної ради України «За заслуги перед українським народом» – НЕГОДА ТАМАРА МИХАЙЛІВНА;
-
член журі фестивалю-конкурсу – кандидат наук, доцент кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету – ДЗВІНКА РОМАН ІВАНОВИЧ;
-
член журі фестивалю-конкурсу – солістка Національного заслуженого академічного українського народного хор України імені Г.Г.Верьовки, ансамблю народної пісні «Чумацький шлях», народного ансамблю «Берегиня», нагороджена «Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня – ВОЙНАЛОВИЧ СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА;
-
член журі фестивалю-конкурсу – директор Рівненського обласного центру народної творчості Рівненської обласної ради, голова Рівненської організації Національної спілки письменників України – БАКОВЕЦЬКА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА.
VIІІ. Фінансові умови Фестивалю
Фестиваль не є комерційним заходом.
Фінансування Фестивалю здійснюється за дольової участі джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством.
Спонсори Фестивалю мають можливість рекламувати своє ім’я на всіх заходах Фестивалю та в засобах масової інформації.
Учасники Фестивалю нагороджуються дипломами та цінними подарунками.
ІХ. Інформаційне забезпечення Фестивалю
Хід Фестивалю широко висвітлюватиметься засобами масової інформації.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном
координатора фестивалю-конкурсу Сергія Гаврилюка +38(098)9567222
з 10.00 до 13.00 год у робочі дні.
Додаток 1
ЗАЯВКА
на участь у відкритому фольклорно-етнографічному фестивалі
Степанський різдвяний зорепад
-
Назва колективу.
-
Країна, область, населений пункт.
-
Прізвище, ім’я, по батькові керівника колективу (повністю), контактний телефон, електронна адреса.
-
Кількість учасників.
-
Найменування мистецького навчального закладу (повністю).
-
Вікова категорія (дорослий, дитячий).
-
Програма виступу, хронометраж.
-
Посилання на відео (YouTube-канал).
-
Коротка довідка про колектив.
-
Адреса отримувача (Нової пошти).
-
Посилання на сторінку в соціальних мережах (за наявності).