Сьогодні  14 січня біля Степанського будинку культури звучали українські колядки та щедрівки від наших ансамблів та творчих колективів.

Дата: 14.01.2022 21:06

Православні віруючі 14 січня відзначають день пам'яті святителя Василія Великого.

Це свято має безліч назв: Щедрий вечірСтарий Новий рік, день Меланки або свято Василя.

Святкування дня Василя починається ще напередодні дати, в Щедрий вечір 13 січня. Діти і молодь в цю дату ходять до сусідів і колядують. Популярна розвага на Щедрий вечір - переодягання в козу і розігрування жартівливих сценок.

Наші предки вважали святого Василя покровителем свиней. 14 січня прийнято подавати на стіл запечене порося. За обідній стіл запрошують всю сім'ю. Готують також і інші страви зі свинини. Також в цей день вшановують пастухів.