З доходів жителів Рівненщини до зведеного бюджету надійшло майже 5,3 мільярда гривень ПДФО

Дата: 12.09.2022 15:46

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що за січень-липень платники податків спрямували до бюджетів усіх рівнів 5 мільярдів 279 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом  2021 року  надходження зросли на понад 1,2 млрд грн, або на 30 відсотків.

Із загальної суми податку на доходи фізичних осіб територіальні громади області отримали 4,1 млрд гривень. Відповідно до державного бюджету платники перерахували 1,1 млн грн цього платежу.

Варто зазначити, що в доходах місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб займає майже 80 відсотків і є основним джерелом їх зростання.

Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності України. Разом переможемо!

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу фізичних осіб – підприємців, що базою нарахування єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) для ФОП на загальній системі оподаткування є сума доходу, що підлягає оподаткуванню ПДФО.

Для підприємців – платників єдиного податку першої – третьої груп базою нарахування ЄВ є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць і встановлена у розмірі  22% від мінімальної заробітної плати для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій).

Розміри мінімальної заробітної плати встановлено Законом про Держбюджет-2022, відповідно розмір мінімального єдиного внеску становитиме:

2022 рік

Розмір

мінімальної заробітної плати

Розмір мінімального страхового внеску для ФОП – платника єдиного податку 1-3 груп на місяць

Мінімальна сума

єдиного внеску

на квартал

З 1 січня по 30 вересня

6500 грн

1430 грн (6500 x 22%)

за I-III квартал

-по 4290 грн

З 1 жовтня по 31 грудня

6700 грн

1474 грн (6700 x 22%)

за IV квартал

– 4422 грн

Важливо: єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (окрім випадків звільнення від сплати ЄВ).

Також підприємці – роботодавці усвідомлювати, що саме від своєчасної та повної сплати єдиного внеску, нарахованого на суму заробітної плати (винагороди, доходу) залежить рівень соціальної захищеності громадян.

Якщо роботодавець не сплачує єдиний внесок за своїх найманих працівників, то періоди, за які не сплачено єдиний внесок, виключаються зі страхового стажу найманого працівника, а суми заробітку не беруться для розрахунку розміру пенсії.