Степанська ТГ
Рівненська область, Сарненський район

З початку року суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили майже 95 мільйонів гривень акцизного податку

Дата: 21.07.2023 15:03
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

 

За 6 місяців поточного року суб’єкти господарювання Рівненщини  сплатили до державного бюджету 94,9 млн грн акцизного податку, що на 83,19 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Із сплаченої суми  87,9 млн грн   акцизного податку сплатили виробники тютюнових виробів, а 7 млн грн - пивовари області.

Щоб убезпечити себе від споживання неякісного алкоголю, податківці рекомендують споживачам купувати лише легальну підакцизну продукцію.

Серед умов, які вказують на те, що алкоголь відповідає стандартам якості та перебуває у легальному обігу, - марка акцизного податку встановленого зразка на кожній одиниці продукції та ліцензія у продавця такого товару.

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану Державна податкова служба забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок.

 

Фізичні особи мають право на отримання податкової знижки і повернення надміру сплаченого податку у зв’язку з виникненням цього права

 

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу громадян, що Податковий кодекс України встановлює не тільки обов’язок сплати податків, а й надає платнику податків можливість подання податкової декларації при виникненні у фізичної особи права на отримання податкової знижки і поверненню надміру сплаченого податку у зв’язку з виникненням цього права.

Зокрема, до податкової знижки за витратами, понесеними у 2022 році, згідно п.166.3 ст.166 Податкового кодексу, можна віднести:

 • частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
 • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
 • суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
 • страхові платежі за договорами довгострокового страхування;
 • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
 • суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
 • суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;
 • суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;
 • суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);
 • суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
 • суми фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

Для того, щоб скористатися податковою знижкою необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2023 року. Разом з декларацією подаються відповідні підтверджуючі документи.

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: 

http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.

 

За використання водних ресурсів краю платники Рівненщини сплатили 26 мільйонів гривень

 

За шість місяців поточного року платники Рівненщини сплатили  до зведеного бюджету 26 млн грн рентної плати за спеціальне використання води, що на 5,1 млн  грн більше, ніж за відповідний період 2022 року.

При цьому, до державного бюджету надійшло 14,3 млн грн (+27%  до січня - червня 2022 року). Місцеві скарбниці отримали 11,7 млн грн цього платежу (+ 24 % до січня - червня 2022 року).

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

 

Переваги офіційного працевлаштування - це економічні та соціальні гарантії, визначені трудовим законодавством

 

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що офіційне працевлаштування – це трудові відносини між найманим працівником і роботодавцем, які регулюються Кодексом законів про працю України (КЗпП).  

Найбільша перевага офіційного працевлаштування для працівника – це економічні та соціальні гарантії, визначені трудовим законодавством, а саме:  

- заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою за мінімальну;   

- право на оплачувану щорічну відпустку;  

- право на оплату лікарняного;  

- право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці;   

- право на скорочений робочий день або тиждень через шкідливі умови праці;   

 - право не працювати у вихідні та святкові дні;   

 - право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника;   

- право на допомогу у зв’язку з безробіттям чи у зв’язку з народженням дитини;

- право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;   

- право на захист від незаконного звільнення.  

Офіційна робота зараховується до страхового стажу працівника і в майбутньому впливатиме на розмір пенсії. Також ті, хто були офіційно працевлаштовані та втратили роботу, можуть стати на облік у центрах зайнятості й отримати підтримку від держави. Жінки, які народили дитину, мають право піти у відпустку по догляду за дитиною до трьох років, при цьому зберегти свою посаду.  

Важливим є і те, що при офіційному працевлаштування найманий працівник не повинен хвилюватися про сплату податків і зборів та ведення податкової звітності. За це також відповідальний роботодавець.   

Крім цього, при офіційній зайнятості роботодавець забезпечити працівників належними умовами роботи, зокрема робочим місцем, необхідним устаткуванням та ін. Наймані працівники мають право вимагати виконання цих умов.  

Зверніть увагу, що всього цього позбавлені громадяни, які працюють неофіційно.  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь