На потреби держави платники Рівненщини сплатили 2,7 мільярда гривень податків та зборів

Дата: 06.03.2024 09:29

За два місяці поточного року платники Рівненщини сплатили до бюджетів всіх рівнів 2,7 мільярда гривень податкових платежів. Забезпечено приріст порівняно з відповідним періодом минулого року, який склав 122,7 млн гривень.  Про це повідомив  в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко

Зокрема, до державної скарбниці надійшло 1,3 млрд гривень. Серед основних бюджетоформуючих платежів лідирують податок на додану вартість – 389 млн грн та  податок з доходів фiзичних осiб – 330 млн гривень.

Доходи ж місцевих бюджетів склали 1,4 млрд гривень (+348 млн грн  до двох місяців 2023 року).

«Платники Рівненщини у складний воєнний час продовжують підтримувати економіку України, сумлінно сплачуючи до бюджету податки. Завдяки їх активній громадянській позиції держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат», – зазначив керівник  податкової служби області.

Декларуємо доходи швидко і без помилок

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто, поштою або в електронній формі.

Для зручності громадян при поданні декларації  засобами електронного зв’язку в електронній формі в Електронному кабінеті платника створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації.

Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи»  дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.

Часткове автоматичне предзаповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.

Використання цього електронного сервісу:

- скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;

- мінімізує помилки при заповненні декларації;

- надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.

Звертаємо увагу, що громадяни, які відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2023 рік, мають задекларувати свої минулорічні доходи до 1 травня 2024 року. Громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2023 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2024 включно.

З нормативно-правовою базою та прикладами заповнення податкових декларацій можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».

Перевірте чи є у вас податковий борг, адже вимога  надсилається лише якщо борг більше 3060 гривень

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що у разі наявності у них податкового боргу, сума якого перевищила 3060 гривень, податковий орган вручає податкову вимогу та застосовує заходи стягнення податкового боргу.  Окрім того, майно боржника передається в податкову заставу.

Саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Отже, якщо у платника існує податкова заборгованість менше 3060 гривень, то він не отримає податкову вимогу, яка в першу чергу носить інформативний характер, не сплатить заборговані суми і з часом борг буде накопичуватися за рахунок штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків,  а сплачувати  його все одно необхідно.

Тому, щоб не відчувати дієвість на собі заходів стягнення, вжиття яких передбачене законодавчими актами, звертаємось до платників з проханням самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань.

Радимо кожному перевірити чи є у вас податковий борг. Це  можна зробити на вебпорталі ДПС, скориставшись сервісом Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/), скориставшись мобільним додатком «Моя податкова» або ж звернувшись у Центри обслуговування платників Головного управління ДПС у Рівненській області за місцем реєстрації як платника податків.