Головні тези з виступу Президента України Володимира Зеленського на Глобальному саміті миру в Швейцарії

Дата: 17.06.2024 11:31

«Ми маємо зупинити цю війну. На основі Статуту ООН, поваги до міжнародного права, справедливих інтересів українського народу, ідеї про безперечну цінність людського життя – життя, а не війни»

«Що конкретно може дати цей Саміт?

Перше – довести, що повернення безпеки справді можливе. Кроки ми опрацюємо з вами.

Друге – дати реальний план для того, щоб кожен крок заради миру спрацював. Від ядерної та продовольчої безпеки, від звільнення полонених і депортованих до повного закінчення війни без загрози її нового розпалення. Я вірю, що це можливо.

Третє – не треба вигадувати велосипед, коли Статут ООН уже визначає основи миру та нормального співжиття народів»

«Зараз тут немає росії. Чому? Бо якби росія була зацікавлена в мирі, то не було б цієї війни»

«Я пишаюся тим, що на Саміті миру представлені зараз усі частини світу – усі континенти. Нам вдалося уникнути однієї з найстрашніших речей, а саме – поділу світу на протилежні табори. Тут представники країн Латинської Америки, Африки, Європи, Близького Сходу та Азії, Тихоокеанського регіону, Північної Америки та релігійних лідерів. Сто один учасник! І ніхто не має привілею вирішувати за іншого. Це справжня багатополярність, коли кожен політичний полюс Землі отримує своє представництво і має свій вплив при розв’язанні глобально важливої справи».

«Мир потрібен нам усім»