НОВИНИ ПОДАТКОВОЇ
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617 мільйонів гривень плати за землю
За десять місяців 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 617,1 млн грн плати за землю. Цей показник збільшився на 51,2 млн грн порівняно з надходженнями січня-жовтня 2023 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи: вони перерахували до бюджетів громад 493,3 млн грн, а це – плюс 35,4 млн грн до 2023 року.
Фізичні особи поповнили скарбниці громад, перерахувавши 123,8 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 16,1млн грн перевищує відповідні показники минулого року.
Головне управління ДПС у Рівненській області звертається до платників податків з проханням виконувати свої податкові зобов’язання зі сплати майнових податків своєчасно.
Окрім поточних платежів, громадянам варто подбати про сплату заборгованих у минулі роки сум земельного податку та податку на нерухомість, - нагадують у податковій службі.
Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет чи мобільний за стосунок Моя податкова.
Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.
Для того, щоб скористатися податковою знижкою, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що Податковий кодекс України встановлює не тільки обов’язок сплати податків, а й надає платнику податків можливість подання податкової декларації при виникненні у фізичної особи права на отримання податкової знижки і поверненню надміру сплаченого податку у зв’язку з виникненням цього права.
Зокрема, до податкової знижки за витратами, понесеними у 2023 році, згідно п.166.3 ст.166 Податкового кодексу, можна віднести:
частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
страхові платежі за договорами довгострокового страхування;
суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;
суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;
суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);
суми фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.
Для того, щоб скористатися податковою знижкою, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року. Разом з декларацією подаються відповідні підтверджуючі документи.
Звертаємо увагу, що подати декларацію можна онлайн, скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова».
При сплаті коштів у рахунок погашення податкового боргу правильно заповнюйте реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції
У разі самостійного погашення платниками податків заборгованості, заповнення реквізитів “Призначення платежу” платіжних інструкцій здійснюється відповідно до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148 (далі - Порядок №148).
Під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платники заповнюють такі поля:
«Код виду сплати»;
«Додаткова інформація запису».
У полі «Код виду сплати» при сплаті коштів платниками у рахунок погашення податкового боргу / заборгованості необхідно зазначити код сплати 140.
У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі.
Наприклад:
Код виду сплати: 140
Додаткова інформація: сплата податкового боргу по податку на прибуток.
Якщо платником не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку №148, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання /єдиний внесок за кодом виду сплати 101.