фольклорно-етнографічний фестиваль Степанський різдвяний зорепад (дистанційний) УВАГА!
У 2021 році через загрозу спалаху захворювань на коронавірусну інфекцію (COVID-19), у зв’язку з карантинними обмеженнями і забороною проведення масових заходів
Фольклорно-етнографічний фестиваль «Степанський різдвяний зорепад» відбудеться дистанційно з 14 січня 2021 року в смт.Степань. Фестиваль є відкритим.
Всі бажаючі прийняти участь можуть ознайомитись із положенням та заявкою на участь
Будь ласка зверніть увагу на правильність оформлення заявки, та подачі інформації . Всі правила та контакти прописані у положені, що додається
про відкритий фольклорно-етнографічний фестиваль
Степанський різдвяний зорепад
(дистанційний)
УВАГА!
У 2021 році через загрозу спалаху захворювань на коронавірусну інфекцію (COVID-19), у зв’язку з карантинними обмеженнями і забороною проведення масових заходів, фестиваль буде проходити дистанційно
Українська традиція святкування Різдва сягає давніх-давен і несе в собі багатий пласт культури нашого народу. Диво-красу, світло і благодать приховує в собі це свято: коляда з зіркою і Різдвяний Вертеп, запашна кутя і дідух на покуті, 12 страв і вся родина за Святою вечерею. Зберегти ці традиції зможемо лише передавши їх молодому поколінню.
Празник Різдва Христового відіграє особливу роль у релігійно-духовному житті кожної людини. Різдвяні традиції українського народу особливо підкреслюють велич приходу у світ Божого Сина, котрий своєю присутністю серед нас з’єднав Небо із Землею. У кожній християнській родині святкування Різдва супроводжується не лише релігійно-духовними переживаннями, але й багатими українськими християнськими традиціями: колядками, щедрівками, вертепами тощо.
І. Засновники та організатори Фестивалю
Засновниками та організаторами фестивалю є Степанська селищна рада, КЗ «Степанський Будинок дітей та молоді», громадська організація «Степанська».
ІІ. Мета Фестивалю
Фестиваль проводиться з метою розвитку українського мистецтва, відтворення, популяризації та збереження автентичних народних звичаїв, свят, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності.
ІІІ. Завдання Фестивалю:
- збереження і популяризація традиційної народної культури;
- пропаганда традиційної обрядовості;
- привернення уваги широких кіл громадськості, засобів масової інформації до діяльності автентичних фольклорних колективів та сучасних мистецьких формувань, орієнтованих на популяризацію кращих музично-пісенних зразків народної творчості;
- виявлення нових колективів, які розвивають у новітніх формах традиційну українську культуру;
- посилення впливу традиційної народної культури на формування світогляду і духовності молодого покоління українців;
- залучення різних вікових груп населення до збереження та розвитку культурної спадщини українського народу.
ІV. Учасники Фестивалю
До участі у фестивалі запрошуються дитячі, юнацькі і дорослі фольклорні та фольклорно-етнографічні колективи. Вікові категорії: дорослі, дитячі.
V. Умови та порядок проведення Фестивалю
Фольклорно-етнографічний фестиваль «Степанський різдвяний зорепад» відбудеться 14 січня 2021 року в смт.Степань. Фестиваль є відкритим. В межах фестивалю буде проходити конкурс. Конкурс – безкоштовний. Кожен керівник колективу виставляє оцінку всім колективам, окрім свого. А також виступи учасників оцінюють журі (персональний склад якого затверджується оргкомітетом). Переможцями вважаються учасники, які набрали найбільшу кількість балів.
Оцінюються колективи за 10-бальною системою.
Для підтвердження участі потрібно надіслати заявку на e-mail: sergey.gavrilyuk@ukr.net до 01 січня 2021 року.
Направлена заявка є підтвердженням прийняття умов проведення конкурсу. Організатори залишають за собою право на публікацію конкурсних відеоматеріалів на сайті ФБ сторінці ГО «Степанська».
Підведення підсумків Конкурсу Журі визначає переможців у кожній віковій категорії (Гран Прі, І, II, ІІІ місця, приз глядацьких симпатій). Переможці нагороджуються дипломами та подарунками ГО «Степанська». З 14 січня по 19 січня на ФБ сторінці ГО «Степанська» https://www.facebook.com/groups/585596155385721/announcements буде проводитись онлайн-голосування для визначення володаря «Призу глядацьких симпатій», який отримає заохочувальний приз.
Дипломи та подарунки будуть надіслані на адреси вказані у заявках.
Для участі у Конкурсі необхідно надіслати заявку лише в електронному вигляді за формою у текстовому форматі (DOC, DOCX), згідно додатку 1, з посиланням на відеозапис власного виступу, завантаженого на YouTube-канал або Google Диск на електронну адресу: sergey.gavrilyuk@ukr.net
До заявки обов’язково додається кольорове фото колективу у графічному форматі (JPEG, JPG) належної якості.
Тривалість виступу колективів: до 10 хвилин.
Для підготовки і проведення Фестивалю створюється оргкомітет, до складу якого входять представники установ – організаторів, громадських організацій, спонсорів, меценатів за згодою.
Оргкомітет розробляє план заходів щодо підготовки і проведення Фестивалю та забезпечує його виконання, створює режисерсько-постановочну групу.
З метою участі у Фестивалі кожен колектив до 1 січня надсилає на адресу оргкомітету (електронну) заявку на участь. В заявці міститься інформація про назву колективу, творчу характеристику колективу, прізвище ім’я та по батькові керівника колективу, вікову категорію учасників (дорослі, діти, дорослі і діти) та кількість учасників колективу.
Засідання членів оргкомітету та визначення переможців: 20 січня 2021 року.
VІ. Технічні вимоги до запису відео
1. Відеозйомка повинна проводитися без зупинки і монтажу відеоматеріалу. Уся програма може бути записана в одному відео. Паузи в записі допускаються лише між творами. Під час виконання програми на відео повинно бути чітко видно колектив. Колядки і щедрівки виконуються a-capella, допускається супровід музичними інструментами (баян, скрипка, сопілка, коза-бас тощо), не дозволяється виконання творів під фонограму +.
2. Посилання на відеофайл обов’язково повинно бути підписане: назва колективу, категорія (дорослий, дитячий), ПІБ викладача.
3. Оргкомітет залишає за собою право на публікацію виступів в Інтернеті.
4. До конкурсу допускається відео у горизонтальному форматі екрану.
VІІ. Визначення та нагородження переможців Конкурсу.
Критерії оцінювання:
- оригінальність, артистичність, вміння презентувати свій талант;
- чистота інтонування;
- культура виконавської і сценічної майстерності;
- відповідність репертуару вокально-технічним та віковим особливостям;
- якість музичного супроводу;
- дотримання технічних вимог.
Переможці нагороджуються дипломами Гран Прі, І, II, ІІІ ступенів дипломанта Конкурсу, усі інші учасники – дипломами учасника Конкурсу та подарунками. Оприлюднення результатів конкурсу відбудеться 20 січня 2021 року на ФБ сторінці ГО «Степанська»
https://www.facebook.com/groups/585596155385721/announcements
VIІІ. Фінансові умови Фестивалю
Фестиваль є некомерційним заходом.
Фінансування Фестивалю здійснюється за дольової участі джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством.
Спонсори Фестивалю мають можливість рекламувати своє ім’я на всіх заходах Фестивалю та в засобах масової інформації.
Учасники Фестивалю нагороджуються дипломами та цінними подарунками.
ІХ. Інформаційне забезпечення Фестивалю
Хід Фестивалю широко висвітлюватиметься засобами масової інформації.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном
координатора фестивалю-конкурсу Сергія Гаврилюка +38(098)9567222
з 10.00 до 16.00 год у робочі дні.
Додаток 1
ЗАЯВКА
на участь у відкритому фольклорно-етнографічному фестивалі
Степанський різдвяний зорепад
- Назва колективу.
- Область, населений пункт.
- Прізвище, ім’я, по батькові керівника колективу (повністю), контактний телефон, електронна адреса.
- Кількість учасників.
- Найменування мистецького навчального закладу (повністю).
- Вікова категорія (дорослий, дитячий).
- Програма виступу, хронометраж.
- Посилання на відео (YouTube-канал або Google Диск).
- Коротка довідка про колектив.
- Адреса отримувача (Нової пошти).
- Посилання на сторінку в соціальних мережах (за наявності)