Степанська ТГ

Рівненська область, Сарненський район

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Дата: 01.09.2021 15:42
Кількість переглядів: 1140

До уваги жителів Степанської  територіальної громади!!!

      Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та   постанова Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.2018 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі” передбачають, що постраждалі від домашнього насильства особи мають право звернутися особисто або через свого представника до Степанської селищної ради за адресою: смт. Степань, Майдан Незалежності, 1                                    E-mail: stepan.rada@ukr.net.

 

          Прийом та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги, консультацій і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками здійснює начальник служби у справах дітей Степанської селищної ради Пінчук Ольга Анатоліївна, тел. 0973447545 (із залученням відповідальних осіб Сарненського відділу ГУНП)                         

 

Куди можна звернутись в разі вчинення домашнього насильства?

 

 1. 102  до відділу поліції;
 2. На національну "гарячу лінію" з питань протидії насильству та захисту прав дитини  0 800 500 335 або 116 123  (з мобільного) –безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
 3. На національну гарячу лінію з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
 4. До Державного кол-центру з питань запобігання домашньому насильству 1547;
 5. До Степанського селищного голови, заступника;

 

Якщо необхідна правова допомога, можна звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 

0-800 213-103  або  безпосередньо до відділу «Рівненського бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги: за адресою   м. Рівне, вул. Соборна, 195  (телефони: (03656) 8-40-05, 098-905-58-11,  електронна пошта - [email protected])

 

 

Види насильства:

 

ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО – умисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до травмування, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди честі та гідності, в окремих випадках, до смерті постраждалої.

ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – насильство, пов'язане з дією однієї особи або групи осіб на психіку іншої особи шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.

ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи людей житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право.

 

СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО – протиправне посягання однієї особи або групи осіб на статеву недоторканість іншої людини, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітнього (-ої)

 

Які заходи застосовуются до кривдників?

 

Терміновий припис — захід протидії домашньому насильству, спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Застосовується до кривдника не більше, ніж на 10 днів. Ідеться про негайне припинення домашнього фізичного насильства. Він полягає в обмеженні кривдника, що вчиняє домашнє насильство, доступу до житлового приміщення, де проживає жертва.

Терміновий припис виноситься за заявою постраждалої людини, а також за власною ініціативою працівників Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Забороняється:

 • вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи та контакт з нею.
 • Кривдник повинен залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи.

 

Обмежувальний припис — захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямоване на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис видається судом на строк від 1 до 6 місяців за заявою постраждалої особи або її представника. Якщо домашнє насильство застосоване до дитини — за заявою батьків або інших родичів дитини (баби, діда, повнолітніх брата, сестри), мачухи або вітчима дитини, а також органів опіки й піклування.

Під час обмежувального припису діють такі обмеження та заборони:

 • забороняється перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
 • усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
 • обмеження в спілкуванні з постраждалою дитиною;
 • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування) навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи;
 • заборона особисто і через інших людей розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
 • забороняється вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь