A A A K K K
для людей із порушенням зору
Степанська ТГ
Рівненська область, Сарненський район

Скарбниці громад Рівненщини отримали 8,8 мільярдів гривень

Дата: 08.01.2023 12:31
Кількість переглядів: 130

 

До місцевих бюджетів Рівненщини у 2022 році надійшло понад 8,8 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 25,8 відс. більше за надходження 2021 року.

Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий, основну дохідну частину бюджетів громад сформовано за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, плати за землю, податку на нерухоме майно та акцизного податку.

"Платники Рівненщини продовжують підтримувати нашу державу у складний воєнний час, сумлінно перераховують податки, тим самим забезпечують  стабільну фінансову допомогу для  успішної оборони і життєдіяльності громад краю», - зазначає керівник податкової служби області.

Головне управління ДПС у Рівненській  області вдячне платникам податків, які в сьогоднішніх умовах сумлінно виконують зобов’язання перед бюджетами.

 

Увага! З 1 січня змінився максимальний розмір ставок єдиного податку

 

ГУ ДПС у Рівненській області нагадує платникам єдиного податку 1-2 груп, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. Для платників другої групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.  Законом України від 03 листопада 2022 року № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати змінено: мінімальна заробітна плата за місяць становитиме 6700 грн, прожитковий мінімум на одну працездатну особу – 2684 гривень.

Відтак, максимальний місячний розмір єдиного податку у 2023 році для ФОП – платників єдиного податку першої групи становитиме 268,40 грн (10 % від прожиткового мінімуму), для платників єдиного податку другої групи – 1340,0 грн (20 % від мінімальної зарплати). 

 

Новації податкового законодавства – 2023

 

ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що 2022 рік є першим звітним періодом для:

  • Звітів про контрольовані іноземні компанії(Закон України від 16.01.2020 № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»).

    З 2022 року, відповідно до Кроку 3 БЕПС, запроваджено концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній (далі – КІК) на рівні контролюючої особи – фізичної або юридичної особи, що є контролюючою особою такої компанії.

    Звітним (податковим) періодом для КІК є календарний рік або інший звітний період, що закінчується протягом календарного року.

    При цьому звіт про КІК подається контролюючою особою одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі.

    Вперше звіти про КІК будуть подаватись за 2022 рік разом з податковою звітністю за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та пеня до звітності КІК за 2022 та 2023 роки не застосовуватимуться.

  • Розрахунку загального мінімального податкового зобов’язання(Закон України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»).

    Частиною зобов’язань з податку на прибуток підприємств платників податку – власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, є позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.

    Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання вперше здійснюватиметься за наслідками 2022 року.

    Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов'язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

  • Резидентів Дія Сіті(Закон України від 14.12.2021 № 1946 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»).

    Спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті, який передбачає можливість переходу ними на оподаткування податком на прибуток підприємств за особливими умовами (аналог податку на виведений капітал), що передбачають ставку податку у розмірі 9 % та оподаткування лише низки операцій.

    Окремою базою оподаткування в спеціальному режимі оподаткування резидентів Дія Сіті буде сума невідповідності контрольованої операції принципу «витягнутої руки», яка буде оподатковуватись за ставкою 18 %.

    Першим звітним періодом для спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті є 2022 календарний рік.

     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь