Платники податків Рівненщини зареєстрували більше 22 тисяч програмних та класичних РРО
Бізнес Рівненщини використовує у своїй діяльності 22064 реєстраторів розрахункових операцій, з яких 13796 - це програмні РРО. Лише за п’ять місяців поточного року платники податків зареєстрували 3103 програмних та класичних РРО. Зауважимо, що кількість зареєстрованих з початку року в податковій службі "РРО в смартфоні" становить 2376 одиниць, тож бізнес надає перевагу використанню саме таких новітніх ПРРО.
Переваги програмних РРО очевидні, адже на відміну від звичайних касових апаратів функціонал програмних РРО значно розширено. Так, серед можливостей ПРРО: встановлення на пристрій різних операційних систем (WEB, Android, iOS, Windows), відкриття, закриття і автозакриття зміни, друк та відправка фіскальних чеків онлайн, ведення довідників номенклатури, довідник ставок податків, додавання штрих-коду марки акцизного податку та багато іншого.
Крім того, програмне забезпечення ПРРО від ДПС для встановлення на платформи Windows, Android, iOS та WEB надається податковою службою безкоштовно. Кожен суб’єкт господарювання може самостійно встановити це забезпечення на смартфон, комп’ютер, ноутбук або планшет в режимі онлайн, скориставшись Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua/).
Детальну інформацію про програмні РРО розміщено на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО» за покликанням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Чи необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки?
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Водночас, ст. 18 Закону № 481 встановлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:
суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.
Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України
Продаж товарів з використанням мережі Інтернет: обов’язкове/не обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО
Головне управління у Рівненській області звертає увагу на те, що відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відтак, реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмний РРО (далі – ПРРО) не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.