Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податк. Доходи з-за кордону: як українцям уникнути податкових помилок
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податку
Суб’єкти господарювання Рівненщини, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплатили протягом першого кварталу 2025 року до місцевих бюджетів 446,9 млн грн єдиного податку, що на 19 відсотків більше надходжень цього платежу за січень-березень 2024 року.
Як зазначають у Головному управлінні ДПС у Рівненській області, найбільша частка надходжень належить фізичним особам – підприємцям, які відрахували до місцевих скарбниць 370 млн грн єдиного податку (+ 59,2 млн грн до 2024 року).Юридичні особи, у свою чергу, спрямували у розпорядження територіальних громад краю 51 млн грн (+ 4,6 млн грн до 2024року). Водночас, від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів надійшло 25,9 млн грн цього платежу.
Звертаємо увагу, що 1 квітня – початок звітування для платників податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (податковий період – квартал). Податкові декларації платників єдиного податку для бізнесу (ідентифікатори форм F0103407, J/F0103309) за новими формами доступні в Електронному кабінеті платника податків.
Нові форми декларації містять розділ щодо визначення податкових зобов’язань по військовому збору. Просимо платників бути уважними при подачі звітності.
Податкову декларацію платника єдиного податку 1-3 груп підприємці можуть подати через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова», який розміщено на цифрових платформах AppStore або GooglePlay.
Презентаційні матеріали щодо подання декларації через мобільний застосунок доступні за покликанням: https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/prezentatsiyni-materiali/879290.html
Доходи з-за кордону: як українцям уникнути податкових помилок
У сучасному світі дедалі більше українців працюють, навчаються чи отримують фінансову допомогу за межами країни. Проте не всі знають, що, згідно з українським законодавством, такі доходи підлягають декларуванню та оподаткуванню. Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує ключові правила для громадян, які отримують дохід за кордоном.
Які податки сплачуються в Україні? Усі доходи, отримані за межами України, оподатковуються за загальними ставками:
18 % — податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
1,5 % — військовий збір (лише за доходами, отриманими до 1 січня 2025 року).
Сума доходу в іноземній валюті перераховується в гривню за офіційним курсом НБУ на дату нарахування.
Як уникнути подвійного оподаткування? Україна має угоди про уникнення подвійного оподаткування з багатьма країнами. Це означає, що податок, сплачений за кордоном, може бути зарахований в Україні — але лише в межах українських ставок.
Для цього потрібно:
отримати довідку з іноземного податкового органу про сплату податків,
легалізувати довідку у країні її видачі (через консульство або інші уповноважені органи),
надати документи до української податкової разом із декларацією.
Що робити, якщо документів про сплату податків немає? У такому випадку ви маєте право подати заяву до податкової за місцем реєстрації в Україні та перенести термін подання декларації до 31 грудня.
Зверніть увагу, що для українців, які через війну отримали тимчасовий захист за кордоном, діють винятки: не потрібноподавати декларацію, якщо отримували лише грошову або гуманітарну допомогу від урядів чи благодійних фондів; необхідно подати декларацію, якщо був інший дохід — зарплата, фріланс, бізнес тощо.
Як подати декларацію з-за кордону? Поштою — з описом вкладення, не пізніше ніж за 5 днів до кінцевого терміну; онлайн — через електронну систему документообігу ДПС України.
Корисні посилання:
• Як подати декларацію: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html
• Терміни подання: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html
• Податкова знижка: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html
Пам’ятайте: своєчасне декларування доходів — це не лише правова вимога, а й ваш внесок у розвиток держави.