-

Рівненщина: місцеві бюджети отримали майже 29 млн гривень податку на нерухомість

Протягом січня – лютого 2023 року до місцевих бюджетів  області надійшло понад 28,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 42 відсотки, або на 8,4 млн грн перевищує надходження минулого року. Із цієї суми юридичними особами сплачено  21,3 млн грн,  фізичними особами – 7,4 млн гривень.

21:23 17.03.2023

Суб’єкти господарювання, на яких поширюються вимоги щодо ведення обліку товарних запасів

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (далі – Порядок № 496), який набрав чинності 26.11.2021 визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.      При цьому, дія Порядку № 496 не поширюється на платників єдиного податку першої групи.      Із загального числа платників єдиного податку другої – четвертої груп (фізичних осіб – підприємців) вимоги Порядку № 496 поширюються виключно на платників, які здійснюють:      - реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;      - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;      - реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

09:56 02.03.2023